Bli en del av vårt team – vi söker bilsäljare till Varberg.
Brinner du för kundmöten, gillar att bygga relationer och vill arbeta med ett starkt varumärke i en bransch i ständig utveckling? Då kan du vara vår nya bilsäljare!
Vad du kommer göra
Som bilsäljare hos oss är du mer än bara en säljare – du är företagets ansikte utåt och den som gör skillnaden i kundens upplevelse. Du kommer:
Vi söker dig som
B-körkort är ett krav. Tjänsten är på heltid, dagtid. Tillträde efter överenskommelse. Vid frågor kontakta Ludvig Olsson på telefon ditt 0340-23 28 92 eller ludvig.olsson@motortrend.se
Tjänsten kan komma att tillsättas före sista ansökningsdag, så skicka din ansökan till jobb@motortrend.se redan idag. Sista ansökningsdag är 23/11 2025. Märk din ansökan ”Bilsäljare Varberg”.
Varför välja oss?
Vi erbjuder en arbetsplats där din insats märks och uppskattas. Här får du möjlighet att växa, utvecklas och bli en del av en kultur där vi kombinerar höga ambitioner med god gemenskap.
Motor Trend AB grundades i Mariestad 1984 och är återförsäljare för Toyota och Lexus. 2024 omsatte vi 1 162 milj och är idag ca 180 medarbetare fördelat på tio orter; Mariestad, Skara, Lidköping, Karlstad, Arvika, Skene, Kungsbacka, Halmstad, Falkenberg och Varberg. Toyota är världens största biltillverkare, med återkommande toppbetyg på kvalitet och säkerhet.